• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ ile Gazi Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Gazi Üniversitesi (GÜ) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Her iki kurum arasında gerçekleştirilen imza töreninde, söz konusu protokole UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan imza koydu.

Tüm eğitim-öğretim alanlarında ortak projeler yürütmek hedefiyle imzalanan işbirliği protokolünde; ortak bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapmak, her düzeyde eğitim elemanı değişimi yapmak, ortak bilimsel ve teknik geziler, sportif faaliyetler ve bilimsel toplantılar düzenlemek amaçlanmaktadır.

İmza töreni sırasında konuşan UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, Dünya’da kurumlar arası işbirliği protokollerinin aslında kurumlar arası güç birliği olduğuna dikkat çekerek; “Bu doğrultuda Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Gazi Üniversitesi ile akademik işbirliği protokolü imzalamaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan ise gerçekleştirilen imza töreninde, Bölge’de hızla büyümekte olan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile ortak çalışmalarda bulunmanın hem akademik kadroları hem de üniversite öğrencileri için önemli bir açılım olacağını kaydetti. 

Son güncelleme: 16-10-2017