• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ ile Başkent Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Başkent Üniversitesi (BÜ) arasında akademik işbirliği protokolü imzalandı. Her iki kurum arasında gerçekleştirilen imza töreninde, söz konusu protokole UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ve Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal imza koydu. İmza töreninde Başkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Haberal da hazır bulundu.  

Karşılıklı bilimsel ve kültürel işbirliği yanı sıra ortak anlayışı teşvik edip, geliştirmek hedefiyle imzalanan akademik işbirliği protokolünde; müşterek ilgi alanlarında ortak bilimsel araştırmalar yapmak; öğrenci, araştırma görevlisi ve öğretim üyesi değişimi yapmak, ortak alanlarda çift diploma uygulamasının yapılması, ortak yaz okulu ve stajların yapılması, karşılıklı bilimsel yayınların paylaşımı gibi çalışmalar yaratılması amaçlanmaktadır.

İmza töreni sırasında konuşan UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, kurumlar arasında gerçekleştirilecek ortak akademik ve kültürel çalışmaların karşılıklı fayda getireceğine olan inancını belirterek; “Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Başkent Üniversitesi ile yürüteceğimiz ortak çalışmaların her iki üniversitenin akademik kadrosu ve öğrencileri için fayda sağlayacağına olan inancımız tamdır” dedi.

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ise gerçekleştirilen imza töreninde, KKTC’de istikrarlı bir şeklide büyümeye devam eden Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile ortak çalışmalarda bulunmanın önemine değinerek, işbirliği protokolünün her iki kurum için de hayırlı olmasını diledi.

 

Son güncelleme: 16-10-2017