• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ İLE ARÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Ardahan  Üniversitesi (ARÜ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ile Ardahan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Gürkan Doğan tarafından imzalanan protokol, eğitimsel-bilimsel işbirliği amacını taşımakta.

Türkiye’nin önemli üniversitelerinden biri olan Ardahan Üniversitesi’yle böyle bir işbirliği protokolü yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Rektör Nadiri, çok yakında işbirliğinin artacağını ifade etti. Ardahan Üniversitesi’nin sadece bölgede değil Türkiye’de, Kafkaslar’da örnek gösterilen üniversiteler arasında yer aldığını ifade eden Prof. Dr. Halil Nadiri, güçlerin birleştirilmesi ve daha etkin kaynakların kullanılmasının en önemli hususlardan biri olduğuna vurgu yaptı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ni ziyaret etmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Ardahan Üniversitesi  Rektör Vekili Prof. Dr. Gürkan Doğan, UKÜ’nün çok gelişmiş  ve gelişimini sürdüren bir üniversite olduğuna dikkat çekti. Söz konusu anlaşmanın yükümlerinin hayata geçirilmesi durumunda çok güzel çalışmaların yapılacağını dile getiren Gürkan Doğan, Ardahan Üniversitesi’nin YÖK Başkanlığı tarafından Türkiye’de yeni kurulacak üniversitelere örnek gösterilen 3 üniversiteden biri olduğunu belirtti. İşbirliği protokolünün gerek akademik ve idari, gerekse öğrenciler açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Ardahan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Gürkan Doğan, “İşbirliği protokolü vesilesiyle bizleri misafir ettiği için Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri ve UKÜ’ye teşekkür  ederim.” dedi.

Son güncelleme: 15-12-2016