• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ ile Alsancak Belediyesi Arasında “Tasarım ve İşbirliği Protokolü” İmzalandı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Alsancak Belediyesi arasında “Tasarım ve İşbirliği Protokolü” imzalandı. Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezih Ayıran, İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin 2017-2018 Bahar Dönemi kapsamında Old Milos tesislerinde yapılan “Butik Hotel” konulu bitirme projelerinin içinden en başarılı olanının imzalanan protokol kapsamında Belediye tarafından hayata geçirilmesinin amaçlandığı kaydetti.

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, Alsancak Belediyesi ile imzalanan protokol ile turizm alanına katkı sağlanacağını belirterek, üniversitenin bu tür toplumsal projelere katkı koymaya devam edeceğinin altını çizdi. Nadiri, “Amacımız, hem belediyemiz hem de üniversitemizdeki akademisyen ve öğrencilerimizin gerçek projeler üzerinde çalışarak, kendi bilgi ve birikimlerini topluma yansıtmalarına olanak sağlayacak daha nice projeleri hayata geçirmektir” dedi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi olarak akademisyenlerin bilgi birikimlerini toplumla paylaşabilmenin önemli olduğuna inandıklarını belirten Rektör Halil Nadiri, öğrencilerini toplumdaki çeşitli konular kapsamında katkı yapabilecekleri düzeye taşımayı amaçladıklarını da kaydetti.

Alsancak Belediye Başkan Fırat Ataser ise proje kapsamında yapılan işbirliği ile bölgesel kalkınma çalışmalarına katkı sağlayabilecek çok önemli bir adım atıldığını belirtti. Başkan Ataser konuşmasında projenin oluşumuna katkılarından dolayı Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne teşekkür etti.

Son güncelleme: 11-05-2018