• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

Ukü Grafik Tasarim Bölümü Ico-D Üyeliğine Kabul Edildi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü, Uluslararası Tasarım Konseyi Ico-D (International Council of Design) üyeliğine kabul edildi.

“Detaylı ve titiz bir çalışma yapıldı”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif Songür Dağ, detaylı ve titiz bir çalışmadan sonra UKÜ Grafik Tasarım Bölümü’nün eğitim kalitesi, akademik kadrosu, öğretim planı ve sosyal farkındalık üzerine görsel iletişim çalışmalarının incelendiğini aktardı. Doç. Dr. Dağ, ABD, Avrupa ve Asya’dan seçkin kurumların üye olduğu Uluslararası Tasarım Konseyi Ico-D’nin bünyesinde yer almanın Grafik Tasarım Bölümü’nün evrensel kriterler çerçevesinde tanınması anlamına geldiğini vurguladı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin adını uluslararası bir arenada duyurmaktan ve grafik tasarım alanında temsil etme fırsatını yakalamaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Elif Songür Dağ, “Ico-D’ye kabul sürecinde bize destek veren UKÜ yöneticilerine ve emek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

Ico-D Nedir?

Ico-D, 1963’te Londra’da ICOGRADA (International Council of Graphic Design Associations) adıyla kurulmuştur. 2014’te Ico-D olarak adını değiştiren konsey, dünyanın en etkin ve prestijli tasarım konseyidir. Her yıl, kuruluş günü olan 27 Nisan Dünya Tasarım Günü olarak kutlanmaktadır.

Son güncelleme: 26-09-2016