• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ GENÇ TEMA TOPLULUĞU’NDAN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Genç Tema Topluluğu, çevre kirliliğine dikkat çemek ve toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla Haspolat Anaokulu’nda sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Birer yetişkin olma yönünde adımlar atan ana sınıfı öğrencileriyle Haspolat Anaokulu’nda bir araya gelen UKÜ Genç Tema Topluluğu minik öğrencilere, çevre kirliliği, doğa ve canlı yaşamı hakkında bilgiler verdi.

“Çevre sevgisi gelecekle ilgili büyük rol oynuyor”

Öğrencilerle yakından ilgilenen ve oyunlar eşliğinde doğa sevgisini aşılayan UKÜ Genç Tema Topluluğu üyeleri, minik öğrencilere fasulye, saksı, pamuk ve su dağıtarak fasulye filizlendirme işlemini anlattı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Genç Tema Topluluğu Başkanı Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mehmet Ulaş, gerçekleştirilen fasulye filizlendirme işleminin ana sınıfı öğrencilerine ağaç sevgisini aşılayacağını, gözlemleme yeteneklerinin gelişerek bilinçlenebileceklerini ifade etti. Ulaş, ayrıca minik öğrencilerin yeni yeni şekillenen hayatlarında, çevre sevgisinin gelecek ile ilgili büyük bir rol oynadığını belirtti.

Öte yandan, animasyon film gösterimi ve sunumlar eşliğinde çevre kirliliğine de dikkat çeken UKÜ Genç Tema Topluluğu üyeleri,  minik öğrencilere sorular yönelterek resim çizmelerini istedi. Çizilen resimler ile farkındalığın arttığını dile getiren Başkan Mehmet Ulaş, “Ne yazık ki anlatmak yeterli olmuyor, resim çizerek ve hayal güçlerini kullanarak kendilerini ifade etmelerini sağlamak da farkındalığı arttıracak en önemli unsurdur.” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Genç Tema Topluluğu üyeleri minik öğrencilerle keyifli dakikalar geçirdikleri etkinlik sonunda öğrencilere sürpriz yaparak boyama kitabı, sulu boya ve boyama kalemleri hediye ederken, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Son güncelleme: 18-07-2017