• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ Binicilik Kulübü Öğrencisi Jassem Halyooz’dan Birincilik

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) öğrencisi Jassem Halyooz, KKTC Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen yılın ilk engel atlama yarışında 110cm ve 120cm kategorilerinde birincilik elde etti.

Gazimağusa’da yapılan ve katılımın yüksek olduğu yarışlarda Haylooz, Arseniyos isimli atıyla birincilik kazanırken, yarışmacılar 12 yaş altı engel atlama, 70 cm, 90cm, 110cm ve 120cm engel atlama kategorilerinde kıyasıya yarıştılar.

Akademik danışmanlığını Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Vali Gjinali’nin üstlendiği ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılında kurulan UKÜ Binicilik Kulübü’nün Başkanlığını ise Jassem Haylooz yapıyor.

Gjinali, Haylooz’un birinciliği nedeniyle yaptığı açıklamada, bu başarının henüz yeni kurulan kulüp için büyük bir motivasyon olduğunu ve kulübün eğitimlerini yoğun bir programla sürdürdüğünü belirtti. Bu birinciliğin kendilerini de gururlandırdığını sözlerine ekleyen Gjinali, Haylooz’un hem 110 hem de 120cm engel atlama kategorisinde birincilik ödülü sahibi olduğuna dikkat çekti.  Aner Atlı Spor Kulübü’nün sporcusu da olan Haylooz’un birincilik ödülünün topluluğa ilgiyi arttıracağını söyleyen Gjinali, üniversitede binicilik ile uğraşmak isteyen öğrencilere de ilham vereceğini belirtti. UKÜ’de öğrencilerin büyük bir kısmının derslerine ek olarak çeşitli spor dallarıyla uğraştıklarını ve sosyal aktivitelerini sürdürdüklerine de dikkat çeken Gjinali, gençlerin spora yönelmesinde öğrenci topluluklarının aktif olarak çalışmasının önemine de vurgu yaptı.

Son güncelleme: 21-03-2019