• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ 20. Yıl Etkinlikleri Kapsamında Rüya Taner’den Resital

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 20. yıl etkinlikleri kapsamında, Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda ve Müzik Vakfı organizatörlüğünde Rüya Taner ile Üniversite Resitalleri kapsamında “Bir Belde Bir Resital” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte; Kıbrıs’ın ve Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Rüya Taner sahne aldı.  

“Bir Belde, Bir Resital ” adını taşıyan etkinlik, Girne Beylerbeyi, Bellapais Manastırı’nda gerçekleştirildi. UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ve çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı resitale, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğrencileri de yoğun ilgi gösterdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’nin önde gelen yeni kuşak konser piyanistlerinden ve Steinway and Sons sanatçısı olan Rüya Taner’in izleyenleri büyülediği gecede, sanatçı dünyaca ünlü klasik eserleri sanat severlerle buluşturdu. Taner, Schumann, Liszt, Chopin, Debussy, Grieg, Kodaly ve Mendelson gibi sanatçıların eserlerine hayat verdi. 

Rüya Rüya Taner resitalde ayrıca, piyano düzenlemeleri kendisine ait olan Çanakkale Türküsü ve Ben Giderim Batuma parçalarını da icra etti. Etkinlik (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin, Rüya Taner’e sunduğu çiçek takdimi ve fotoğraf çekimleriyle son buldu.

Son güncelleme: 26-10-2017