• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

Tiyatro Kulübü’nün “Makaratif” Adlı Oyunu Kahkahaya Boğdu

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde bulunan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü’ne bağlı Tiyatro Kulübü’nün düzenlediği “Makaratif” adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.  Güldür Güldür Show’un skeçlerinden uyarlanmış olan komedi türündeki oyun, iki gün boyunca Levent Kindergarden’da sahnelendi.

UKÜ Tiyatro Kulübü Başkanı Ahmet Tokmak, çok zorlu bir dönemden geçtiklerini ve bu oyunu 1 buçuk ay gibi kısa bir sürede hazırladıklarını dile getirdi. Tokmak, “Bu birlikte başardığımız bir şey. Sahneye çıktığımız zaman dışardaki doğal halimizden arınıp, tamamen o role bürünüyoruz” dedi. Aldıkları güzel tepkilerden dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Ahmet Tokmak, oyundan elde edilen gelirin Lösev’e bağışlanacağına da dikkat çekti. 

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, Üniversite bünyesindeki en aktif kulüplerden olan Tiyatro Kulübü’nün daha birçok projeleri bulunduğunu aktararak, “Sahnenin arkasında ve önünde olan tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyorum” dedi.

Eğlenceli dakikalara sahne olan oyunun sadece bununla bitmediğini belirten Tiyatro Kulübü üyesi Safa Atılgan, 11-12 Mayıs tarihlerinde “Ah Şu Gençler” adlı komedi türündeki oyunun gösterime hazırlandıklarını bildirerek, tiyatro severleri kahkaha dolu dakikaların beklediğini kaydetti.

Son güncelleme: 21-05-2018