• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

Doç. Dr. Uludağ, Öğrenci Başarısını Arttırma Yolları Hakkında Bilgi Verdi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okul Müdürü Doç.Dr.Orhan Uludağ, öğrenme modelleri kapsamında öz-yeterliliğin derinsel öğrenim metodu ile harmanlanması durumunda öğrenci başarısının arttığını aktardı. 

Doç. Dr. Uludağ, 8. Uluslararası Eğitim Araştırmalar Kongresi’nde sunulan çalışmanın derinsel öğrenme metodunun öne çıkarılması üzerine olduğunu kaydederek, yüzeysel öğrenim metodlarının uzun vadede başarıya etkisi olmadığını belirtti. Akademisyenler tarafından öğrencilere derinsel öğrenme metodunu seçmeleri yönünde bilgi verilmesi gerektiğini aktaran Uludağ, temel hedefin öğrenci başarısının artırılması olduğunu dile getirdi. Kongre’de oturum başkanlığı da yapan Doç. Dr. Orhan Uludağ, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğretmenleri ve öğrencilerinin üzerinde çalıştıklarını bildirerek, “Model kapsamında öğrenme biçimlerinin belirlendikten sonra konu ile ilgili eğitim verilmesi gerekiyor” dedi.

Öğretim Görevlisi Turhan Uludağ ise çalışma kapsamında zaman aralıklı veri toplama yönteminin kullanıldığını belirterek, Biggs’in Öğrenme Teorisi’ni doğrusal toplanır model çerçevesinde kişilik değişkenlerini kullanmanın teoriye önemli katkı yaptığını vurguladı. Turhan Uludağ, öğrencilerin içsel rekabetinin  derinsel öğrenim yönteminde oynadığı roller hakkında da bilgi verdi.

Son güncelleme: 24-05-2018