• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

Best Model Of Turkey 2017’nin Saç ve Makyajları UKÜ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Ekibi Tarafından Yapıldı

Bu yıl 30. düzenlenen Best Model Of Turkey 2017 güzellik yarışması Girne Rocks Hotel & Casino’da gerçekleşti. Best Model Of Turkey 2017’nin saç ve makyajları, UKÜ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü ekibi tarafından yapıldı. 

Sunuculuğunu Ece Gürsel ve Mehmet Ali Erbil’in yaptığı gecede, 1700 aday arasından seçilen 16 kız ve 16 erkekten oluşan toplamında 32 finalist podyuma çıktı. Best Model Of Turkey 2017’nin birincileri Ankara’dan yarışmaya katılan 18 yaşındaki Aslıhan Karalar ve 17 yaşındaki Eskişehirli Efe Sorarlı oldu.  

Geceye İlgi Büyüktü 

Başta Erkan Özerman’ın önderliğini yaptığı juride Şevval Sam, Fevziye Çamer, Nil Burak gibi ünlü isimler yer aldı. Sahne performansları ise Rober Hatemo, Nil Burak, Betül Demir’in yanı sıra misafirlerin arasından yoğun ısrarlar üzerine sahneye çıkan Leman Sam ise kızı Şeval Sam ile düet yaparak seyircilerin kulaklarının pasını sildi.  

UKÜ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Vali GJİNALİ, “Bölümümüzün akademisyen, yardımcı eğitmen ve en başarılı öğrencilerimizden oluşturduğumuz 8 kişilik profesyonel bir ekip ile 'Best Model Of Turkey 2017' Güzellik Yarışması’na saç ve makyaj sponsoru olduk” dedi. Toplamda 32 manken olduğundan dolayı kendi ekipleri dışında etkinlikte iki ekibin daha yer aldığına dikkat çeken Gjinali, “Bizim dışımızda bir ekip sadece erkek modellerin saçlarını yaparken, diğer ekip ise kadın mankenlerin saçlarını yaparak bizlere destek oldular” ifadesini kullandı.  

Gjinali, çalışmaların son derece zevkli ve samimi bir ortamda gerçekleştiğini belirterek, şöyle devam etti: Daha önce Kosova’da 2014, 2016 ve 2017 yıllarında gerçekleşen ‘Miss Freedom of The World’ güzellik yarışmasında da saç ve makyaj yapımlarını üstlendim. Ayrıca juri üyeliği görevinde de bulundum. Bundan dolayı bu tür organizasyonların ne denli değerli ve önemli olduğunun bilinci ile hareket etmekteyiz. Organizasyonda mankenlerin makyajlarının yapımı ve ekibin koordinasyonunu sağlamada Bölüm Öğretim Görevlisi Fatma Öksüz’ün de yer aldığının altını çizen Bölüm Başkanı Gjinali, “Çalışmalarımızla bu mükemmel geceye katkı koymaya çalıştık’ dedi. 

Organizasyonda sahne alan Rober Hatemo’nun da makyajını yapan Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Vali Gjinali, “Seçilmiş kişilerin katıldığı ve belkide yüz binlerce insanın hayallerini süsleyen,  en azından seyirci olarak bile katılabilmenin çok güç olduğu bir ortamda, ekibimiz ile birlikte bu organizasyonun içinde görev almak bizleri çok gururlandırdı” şeklinde konuştu.  

Son güncelleme: 24-10-2017