• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

“54. Kütüphane Haftası” Etkinlikleri Başladı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kütüphane Müdürlüğü ve Kütüphane Kulübü’nün her yıl ortaklaşa düzenlediği “54. Kütüphane Haftası” etkinlikleri açılış töreni ile başladı.

Açılış töreninde konuşan Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, UKÜ olarak uluslararası standartlarda bir kütüphanecilik anlayışı benimsediklerini ve kütüphanelerin insan hayatına, yaşantısına ve sosyo kültürel bilgi birikimine katkı sağladığını kaydetti. Nadiri, “54. Kütüphane Haftası”nda farkındalık yaratmak açısından 1 haftalık süreyle çeşitli etkinlikler düzenleyerek, bir bilim ve eğitim yuvası olan UKÜ’nün bu konudaki bilinci arttırma açısından büyük bir özveriyle çalıştığını aktardı. UKÜ’nün 5 yıllık süre içerisinde ön planlamasının tamamlandığı bir kültür kongre merkezi oluşturulacağını da açıklayan Halil Nadiri, “Merkez içerisinde geniş bir kütüphane yapılması da hedeflerimiz arasındadır” dedi. 

UKÜ Kütüphane Kulüp Başkanı Bekircan Gök, kütüphane haftası kapsamında sadece kitaplarla ilgili etkinliklerin yapılmadığına dikkat çekerek, farkındalık yaratarak, müzik, sanat ve teknolojinin yardımı ile insanları ve kitap severleri kütüphaneyle buluşturmayı hedeflediklerini vurguladı. 

 “Kütüphane Haftası” etkinlikleri çerçevesinde “en çok kitap okuyan öğrenciler” ve “en çok kitap okuyan akademisyenler”e ödül verilecek. Ünlü Yazar Canan Tan ile UKÜ’lü akademisyen ve öğrencileri buluşturmak adına Canan Tan ile düzenlenecek söyleşi yanı sıra “Sizi Unutmadık: 5. Geleneksel Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti”, “5. Kitap ve Kütüphane Severlere Destek Kermesi”, “6. Geleneksel Çocuk Onkolojisi Sevisi Ziyareti”, “LTB Latin Orkestrası” etkinlikleri yer alacak. UKÜ 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri Büyük Han’da gerçekleştirilecek “9. Geleneksel Kitapla Bulaşma Vakti” etkinliği ile son bulacak.

Son güncelleme: 28-03-2018