• UKÜ Online
Duyurular

You are here

Duyurular

UKÜ’DEN İNGİLTERE İLE ÇİFT DİPLOMA FIRSATI

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İngiltere’nin seçkin üniversiteleri Sunderland Üniversitesi (University of Sunderland) ve Wolverhampton Üniversitesi (University of Wolverhampton) ile çift diploma fırsatı sunuyor.

Söz konusu üniversiteler ile gerçekleştirilen anlaşmalar çerçevesinde UKÜ’de eğitim gören öğrenciler son sınıflarını tamamlamak üzere İngiltere’ye gidebilmekte. Eğitimlerinin ilk üç yılını UKÜ’de son yılını Sunderland veya Wolverhampton’da tamamlayan öğrenciler böylelikle hem UKÜ’nün hem de Sunderland veya Wolverhampton Üniversiteleri’nin diplomalarına sahip olabiliyor.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 89 farklı ülkeden gelen 12 bini aşkın öğrencisi ve 30 farklı ülkeden akademisyeni ile öğrencilerine uluslararası ortamda eğitim sunuyor. Çok kültürlü ortamı ve uluslararası bilimsel bağımsız kurumlardan alınmış akreditasyonları ve her yıl istikrarlı biçimde artan öğrenci sayısı ile UKÜ 10 fakülte ve 7 yüksekokulda; önlisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere toplam 122 programda eğitim sunuyor. 

Son güncelleme: 05-08-2016