• UKÜ Online

Müdürümüzden

Değerli Öğrenciler,

Yüksek öğrenim dönemindeki seçiminiz, tüm yaşamınız boyunca kariyerinizin ve kişisel gelişiminizin en önemli belirleyicisi olacaktır. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu bilgili, bilinçli, yenilikçi ve çok yönlü mezunları sayesinde akademik ve endüstriyel alanlara başarılı girişimciler, yöneticiler, çalışanlar ve akademisyenler kazandırmayı amaçlamaktadır.

Dünyaca kabul görmüş kuramların bilimsel öğretim yöntemleri ile aktarıldığı derslerimizde, edinilen bilginin etkinliğinin artırılabilmesi amacıyla gerçek iş yaşamı olguları ışığında pratiğe dayalı uygulamalar yapılmaktadır. Bilgiyi özümseyerek pratikte etkili çözümler üretmeye yönelik elde edeceğiniz tecrübeler, sizi turizm ve ağırlama sektörlerinin en çok talep edilen liderleri haline getirecektir.

Yüksekokulumuzu diğer eğitim kurumlarından ayıran en temel özelliklerden birincisi yüksek kalite düzeyindeki öğretim sistemimiz; ikincisi ise öğrencilerimiz ile bireysel olarak ilgilenip kariyer basamaklarını güçlü bir şekilde çıkmalarına yardımcı olma konusundaki yeteneğimizdir. Öğrencilerimizin gerek akademik gerekse kişisel problemlerini anlamak ve çözümler üretmek bizler için çok büyük önem arz etmektedir. Birçok kültürün temsilcisi olarak yüksekokulumuzun bir parçası haline gelen öğrencilerimizin bireysel ihtiyaç ve istekleriyle derinlemesine ilgilenmemiz, her bir öğrencinin içindeki cevheri ortaya çıkarmasına fırsat tanımaktadır.

Sizi, “Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Ailesi’nin” bir parçası olmaya ve başarılı bir kariyerin kapısını birlikte açmaya davet ediyoruz.

Doç. Dr. Orhan ULUDAĞ

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürü