• UKÜ Online

Turizm ve Otel İşletmeciliği

Program Hakkında

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu teorik ve pratik bilginin bütünleştirildiği ve bu sektörün geliştirilmesine yönelik araştırmalarla hem akademik çevrelere hem de işletmelere katkı sağlayan bir program takip etmektedir. İlgili dallarda düzenlenen konferans ve seminerler yanında, öğrenciler yaz aylarında staj yapmakta ve aktif araştırma ve uygulama şansına sahip olurlar. Turizm ve otel işletmeciliği alanı, sizi dinamik, nitelikli ve verimli kılacak fırsatlarla doludur. Üniversitemiz Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulunun misyonu; kaliteli bir eğitim sunarak öğrencilerini sektörün önde gelen çalışanları haline getirir. Bunu başarabilmek için öğrencilerin beceri ve yeteneklerini artıracak bilgi donanımına sahip olmaları ve sektörde her zaman aranan kişiler haline gelmeleri hedeflenir.

 

Eğitim Olanakları

Turizm ve Otel İşletmeciliği programları öğrencilerin değişen ekonomik koşullara, teknolojik gelişmelere, turizm sektöründeki uluslararası ve yerel eğilimlere duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak üzere hazırlanmıştır. Genel işletmecilik formasyonu kazandırmaya yönelik derslerin yanı sıra, turizm ve ağırlama endüstrisinin genel çalışma felsefesini içeren ve uzmanlık gerektiren bilgilerin verildiği dersler de programda yer alır. Temelde; sorun çözme becerisi, etkili iletişim kurma sanatı ve müşteri odaklı olma anlayışı bulunur. Turizm ve ağırlama endüstrisinde başarının temel anahtarlarından biri olan yabancı dil seçenekleri arasında Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça ve Çince de öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri için programlarında seçmeli olarak yer alır. Yaz stajları ise teorik eğitim ile kazanılan bilgi ve becerilerin, deneyim ile birleştirilerek en iyi şekilde özümsenmesini sağlar. Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Uluslararası Otel, Restoran ve Kurumsal Eğitimi Konseyi - (CHIRE) ve Avrupa Otelcilik Okulları Birliği – (EURHODIP) kurumlarına üyedir.

 

Kariyer Alanları

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Lisans Programı, kaliteli bir eğitim sunarak, öğrencilerini turizm ve ağırlama sektöründeki işletmelerin (ör. konaklama işletmeleri, hava yolları, tur operatörleri, seyahat acenteleri, restoranlar, araç kiralama,  vd.) ve ilişkili diğer sektörlerdeki kurumların en önde gelen insan kaynakları haline getirmeyi amaçlar. Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunları büyük otel zincirlerinde, tatil köyleri ve butik otellerde, tur operatörlüğü veya acentelerde, havaalanı veya hava yollarında ve kruvaziyer deniz işletmelerinde yani sektörün her dalında iş bulma olanaklarına sahiptirler. Turizm ve Otel İşletmeciliği  Yüksek Lisans Programı akademiye devam etmek isteyen öğrencileri ayrıca dil, akademik altyapı ve etik davranış nosyonları anlamında tamamen donatır.

 

İletişim 

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Çevik Uraz Merkezi, A241

99258 Lefkoşa/Kuzey Kıbrıs

Mersin 10, Turkey 

Tel: +90 392 671 1111 (dahili 2201)

Faks: +90 392 671 1142

Yüksekokul E-posta: secretary-sthm@ciu.edu.tr

Müdür E-posta: ouludag@ciu.edu.tr

Son güncelleme: 02-02-2018