• UKÜ Online
Akademik

You are here

Müdürümüzden

Sevgili Öğrenciler,

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu , Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği Eğitimi programları ile 2016/2017  Eğitim Öğretim yılı güz döneminde yeni öğrencileri ile eğitime başladı.Spor eğitimi gibi multidisipliner bir yapıda iyi bir eğitim modellemesi, tesis alt yapısıyla ilişkilidir. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu eğitimlerini; çitf tribünlü -çok amaçlı spor salonu, 8 kulvarlı ,kapalı yüzme havuzu, tam donanımlı fitness salonu, sütudyolar,açık ve kapalı spor tırmanma duvarı,kapalı squash sahaları,suni çim futbol sahaları,açık tenis kortları , açık basketbol ve voleybol sahaları ile akıllı tahta uygulamalarının başlatıldığı dersliklerde sürdürmektedir.

Türkiyede ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki  üniversitelerde sürdürülen Spor Eğitimi;Antrenörlük Eğitimi ,Spor Yöneticiliği Eğitimi ,Rekreasyon Eğitimi ve Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümleri ile verilmektedir.Ancak günümüzde spor bir endüstridir ve bu endüstrinin talep ettiği yetişmiş insan gücü sözünü ettiğimiz bölüm eğitimleri ile artık planlanamamaktadır.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu; Bölüm eğitimlerini modüler yapılar ile destekleyerek, yetişmiş insan gücünü ve donanımlarını çeşitlemeyi amaçlamaktadır.

 Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulumuz ; Ayrıca spor sektörünün ihtiyacı olan yetişmiş insan gücünü mevcut akademik yapı ile sürdürürken, öğrencilerin kişisel gelişimlerini ön plana alarak ,lisans eğitimlerinin yanında ;kurslar ,sertifika programları ve seminerler gibi diğer eğitim modellerini sektör temsilcileri ile planlayarak,öğrencilerin bilgi ve kişisel gelişimlerini de arttırmayı  hedeflemektedir.

Çok kültürlü ve öğrenci merkezli planlanan kampüsümüzde; Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi olmanın ayrıcalıklı olduğunu hatırlatır,şahsım ve tüm eğitim kadromuzun  sizlerin yanında olduğunun  da bilinmesini ister , sevgilerimi sunarım. 

 

Doç. Dr. Fikri ERALP