• UKÜ Online

SPSS Kursu

Eğitmen: UKÜ Akademik Personeli

Eğitim Yeri: UKÜ

Eğitim Süresi: 20 Saat

 

Amaç ve İçerik

SPSS Statistics, mantıksal olarak toplu ve harmanlanmamış istatistiksel analiz için kullanılan bir yazılım paketidir. SPSS programı baz kısmında istatistiksel analiz yanında "veri yönetimi (hal seçimi, yeniden dosya şekillendirme, türetilmiş veri yaratılması)" ve "veri dokümantasyonu (bir veri dosyasi içinde bir "meta-veri" sözlüğünün depolanmasiı)" işlemlerinin yapılması da bu yazılımın önemli niteliklerindendir.

Eğitim Programının amacı, Master ve Doktora Tezi, Nitel Akademik çalışmalar ve projeler yapan, Araştırma sektöründe çalışanlar, anket geliştirip veri analizi yapmak isteyenler, Şirketlerinde istatistiksel raporlar yazanlar için istatistiksel analiz yapan için SPSS programın uygulamalı eğitimini verir.

 

Değerlendirme Süreci

Eğitim programını tamamlayanlar “Katılım Belgesi” almaya hak kazanacaktır. Eğitim programının sonunda yapılacak olan “Değerlendirme Sınavında” başarılı olan katılımcılar ise “Başarı Sertifikası” almaya hak kazanacaktır.

Katılımcıların, program süresi boyunca en az %70 devam zorunluluğu vardır. Ayrıca katılımcının derslerde aktif olması beklenmir. 

Son güncelleme: 05-03-2018