• UKÜ Online
Akademik
Akademik

Kütüphane

EKUAL Veritabanları | ULAKBİM Ulusal Veritabanları | ULAKBİM Ulusal Belge Sağlama

EKUAL Keşif
EKUAL veri tabanlarında aynı anda tarayın
Bu hizmet TÜBİTAK ULAKBİM tarafından EKUAL kapsamında Üniversitelere sunulmaktadır.
JSTOR Logo
Search for Articles, Books, and more in JSTOR

 


Search +144,000 eBooks

 

 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kütüphanesi eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile öğrencilerin, akademik ve idari personelin mesleki ve genel kültür bilgilerini edinmeleri doğrultusunda gereksinim duydukları her türlü kütüphane kaynağını sağlamayı ve en iyi teknik olanaklarla hizmete sunmayı amaçlar.

Üniversitemiz; öğretimi, araştırmayı ve öğrencilerin bilimsel gelişimini doğrudan desteklemektedir. Kütüphanemizde; Kitaplar açık raf düzeninde, Dewey Onlu Sınıflama Sistemine (DOSS) göre tasnif edilmiştir. Üniversite Kütüphanemiz öğrencilere, akademik ve idari personele ücretsiz üye olmak şartıyla kütüphane hizmetlerinden yararlanma olanağı sunmaktadır. Bünyemizde kitap, e-kitap, dergi, e-dergi, CD ve akademik internet kaynaklarından oluşan zengin bir koleksiyon bulunmaktadır.

Dünyadaki mevcut veritabanları incelenerek, üniversitemizin eğitim öğretim müfredatına uygun olan uluslararası veritabanları şu anda kullanılmaktadır. Ayrıca yeni veritabanlarının aboneliği konusunda çalışmalar hızla sürdürülmektedir. Üniversite kütüphanemizin üye olduğu online veritabanlarından güncel ve geriye dönük bibliyografik bilgi, e-kitap, e-dergi, konferans, standart ve tam metin makale taraması yapılabilmektedir.Tüm elektronik kaynaklara üniversite kampüsü içersinden IP kontrollü olarak erişim mümkündür. Ayrıca üniversitemiz akademik kadrosunda bulunan öğretim elemanları kampüs dışından da ticari internet servis sağlayıcıları proxy (vekil) üzerinden ilgili veritabanlarına erişilebilmektedirler. Mevcut ve yeni veritabanlarına ait erişim adresleri ve kullanım kılavuzları tüm kullanıcılarımızın e-posta adreslerine gönderilmektedir.

Üniversitemize yeni başlayan öğrencilere kütüphane hizmetlerini ve bilgi kaynaklarını tanıtmak amacıyla her eğitim yılı başında oryantasyon programı düzenlemektedir.

UKÜ Kütüphanesi   ANKOS, KİTS, TÜBİTAK EKUAL, TÜBESS, Ulusal Toplu Katalog, Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB) ve GETEM üyesidir.

Son güncelleme: 31-01-2019