• UKÜ Online

Dekanımızdan

Sevgili öğrencilerimiz,

Hızla gelişen ve küreselleşen günümüz dünyasında üniversite mezunları bu değişimlere ayak uydurabilmeyi, kendilerini geliştirebilmeyi ve ilgi alanlarında en iyi yerlere gelmeyi hedef edinmelidirler. Bu bağlamda fakültemizde bulunan değişik bölümlerde eğitim gören öğrencilerimizi, çalışma alanları ne olursa olsun, mezun oldukları zaman bu küresel gelişmelere adapte olabilecek, kendi alanlarında rahatlıkla istihdam bulabilecek ve akademik kariyer hedeflerine ulaşabilecekleri bir noktaya getirebilmek ilk amacımızdır.

Öğrencilerimizin fakültemizde İngilizce dilinde eğitim aldığı beş lisans bölümü bulunmaktadır. Bu bölümler; İşletme, Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliği İlişkileri, Dijital Medya ve Pazarlama ve Muhasebe ve Finans bölümleridir. Bölümlerimiz kendi bünyelerinde istihdam edilmiş olan deneyimli öğretim üyesi kadrosuyla, öğrencilerimize araştırmayı, kritik düşünmeyi ve kendini sürekli geliştirmeyi öğretebilmeyi amaçlamaktadır.

Öğrencilerimiz fakültemizde öğretim gördükleri süre içerisinde bölümleriyle ilgili olarak hem teorik hem de pratik bilgilerle donatılıp aynı zamanda İngilizce dilde eğitim görmenin de avantajını yaşayacaklardır. Üniversitemiz kaliteli eğitim için gerekli  koşul ve ortamları en iyi şekilde sağlamakta ve öğrencilerimizin pratik bilgilerini geliştirmeye yönelik projelere de dâhil olmaktadır.

Eğitim hayatları süresince üniversitemizin sağladığı hem eğitimsel hem de sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanabilecek öğrencilerimiz, mezun oldukları zaman ise edindikleri bilgi, beceri ve deneyim sayesinde rahatlıkla alanlarında iş bulabileceklerdir. Üniversitemizin aynı zamanda fakültemizin de sahip olduğu “uluslararası” nitelikler sayesinde öğrencilerimiz eğitim almanın yanı sıra farklı kültürlerden öğrencilerle de zaman geçirip küresel dünyanın getirdiği çeşitlilik kavramını birebir yaşayabileceklerdir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin de temel amacı olan, öğrencilere kaliteli eğitim hizmeti sunmanın hedeflendiği fakültemizde gerek akademide gerekse sektörde alanlarında başarılı öğretim elemanları eğitim vermektedir.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak uluslararası bağlamda hem ekonomik hemde sosyal açıdan katkısı olacak mezunlar yetiştirmek için çalışmaya devam ediyoruz ve fakültemizi tercih eden öğrencilere hoşgeldiniz diyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Prof. Dr. Tuncer TOKOL

DEKAN