• UKÜ Online

İnşaat Mühendisliği

 

Programın Amacı:

İnşaat yüksek lisans programın temel amacı, inşaat mühendislerini güncel yöntem ve bilgilerle donatarak mühendislik problemlerinin çözümünde uzmanlaşmalarını sağlamak ve araştırma faaliyetlerinde yer alabilecek bilim insanları yetiştirmektir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, yüksek lisans programını yürütmek için deneyimli ve saygın öğretim elemanlarından yararlanmaktadır. İnşaat Mühendisliği bölümü laboratuvarları, uluslararası düzeyde olup; ada genelinde en önde yer almaktadır.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde lisansüstü eğitim yapmak, sizi bilimsel araştırmanın prensipleri ve teknikleriyle tanıştıracaktır. Öğrenim sırasında araştırmanın değerini öğrenecek, aynı zamanda başka niteliklerinizin de geliştiğini fark edeceksiniz: yaratıcılık, girişim, azim, ortaklık, işbirliği ve iletişim yetenekleri.

Bu program; toplamı yirmi bir krediden oluşmakta olup, yedi adet ders, bir seminer dersi ve tez çalışmasından oluşur. Seminer dersi ve tez çalışması kredisiz olup ‘başarılı’ ya da ‘başarısız’ olarak değerlendirilir.

Akademik Program için tıklayınız.