• UKÜ Online
Yüksek Lisans Programları

Bilişim Teknolojileri

Programın Amacı:

Son zamanlarda teknolojinin kullanımının hızla yaygınlaştığı ve yaşamımızın vazgeçilmaz bir parçası olduğu net olarak gözlenmektedir. Bunun yanında, hızla değişmekte ve gelişmekte olan bilişim teknolojilerini devlet kurumlarının ve özel işletmelerin de etkin bir şekilde kullandiği bilinmektedir. Buna bağlı olarak endüstri gereksinimlerine cevap verebilmek üzere teknik altyapıya hakim, çözüm üretme ve kritik düşünme becerilerine sahip profesyonel bireylere olan ihtiyaç hızla artmaktadır. Bu program konularında uzman öğretim elemanı kadrosuyla, edüstrinin ihtiyaç duydugu iş güçünü karşılayabilecek nitelikli bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Bu program, öğrencilerin Bilişim Teknolojileri alanındaki gelişmeleri yakından takip etmelerine olanak sağlamakta ve 21. yüzyılın iş gücü gereksinimlerine hazırlanmalarına yardımcı olmaktadır. Öğrenciler programın gerektirdiği temel dersleri tamamladıktan sonra Bilişim Teknolojileri ananında tercih ettikleri bir konuda uzmanlaşma olanağına sahip oluyorlar. Bilgisayar ağı, ağ güvenliği, yazılım geliştirme ve sistem tasarlama seçebilecekleri konular arasındadır. Buna ek olarak, bu program çerçevesinde yapacakları araştırma projeleri ve tez çalışmaları gelecekteki kariyerlerinde kritik ve önemli bir rol oynamaktadır.

 

Bu bölümden mezun öğrenciler Veritabanı Yöneticisi, Bilgisayar Ağı Yöneticisi, Yazılım ve Web Sitesi Yöneticisi, Bilişim Teknoloji Sistem Uzmanı/Danışmanı, Bilişim Sistemleri Yöneticisi veya Teknoloji Direktörü olarak çeşitli işletmelerde çalışabilirler. Bunlara ek olarak, çeşitli araştırmalarda ve projelerde de kendilerine çalışma imkanı bulabilecekler.

Akademik Program için tıklayınız. ( Tezli)

Akademik Program için tıklayınız. ( Tezsiz)