• UKÜ Online

Yönetim Bilişim Sistemleri

Programın Amacı:

Yönetim bilişim sistemleri konularından birinde uzmanlaşıp bu konu üzerinde bilimsel çalışmalar yapabilecek, yaptığı çalışmalarla literatüre katkıda bulunabilecek araştırmacı akademisyenler yetiştirmektir. Yönetim Bilişim Sistemleri Doktora Programı’ndan mezun olan bireylerin, üniversitelerin Yönetim Bilişim Sistemleri, Enformasyon Sistemleri, İşletme vb. bölümlerinde dersler vermesi hedeflenmektir. Ayrıca, mezunların araştırma projelerinde yönetici ve araştırmacı olarak çalışabilmesi diğer amaçlar arasındadır.

Yönetim Bilişim Sistemleri Doktora Programı’na devam eden öğrenciler, programlama dilleri, bilgisayar ve ağ teknolojileri, veritabanı, dağıtılmış süreç hesaplamaları, teknoloji trendleri, standardizasyon, e-ticaret, yazılım projelerinin yönetimi, mobil ve gömülü sistemleri, sistem analizi ve tasarımı konularında çalışma yapma şansına sahip olacaktır.

Programa kayıt olan bir öğrenci alması gereken dersleri tamamladıktan sonra, literatüre katkısı olacak bir doktora tezi hazırlayacaktır. Doktora tezine başlanabilmesi için yeterlilik sınavında başarılı olunması ve araştırma konusunda bir seminer verilmesi gerekmektedir.

Akademik Program için tıklayınız.

 

Son güncelleme: 04-10-2016