• UKÜ Online
Aileler

You are here

Kampüs Hizmetleri

Öğrencilerin, derslerin yanısıra ders dışı öğrenci yaşamının da keyifli geçmesi tüm ihtiyaç alanlarında hizmet verebilen, tam donanımlı bir kampüs üniversitesi durumundadır. Öğrencilerin üniversite yaşantısının önemli bir kısmını geçirdiği kampüsün fiziki rahatlığı, huzurlu ortamı ve öğrencinin günlük gereksinimlerini karşılayacak birimleri bünyesinde barındırması bir öğrenci için büyük önem taşır. Bu açıdan UKÜ kampüsü; öğrencilere gerekli tüm imkanları sunmaktadır. Onların eğitim sürecinde hayatlarını daha da kolaylaştırabilecek kaliteli yurt olanakları, restoran ve kafeteryalar, sağlık merkezi, elektronik kütüphane, kitapevi, ulaşım hizmetleri sportif birimler, sosyal kültürel aktiviteler ve market-alışveriş yerleriyle UKÜ, tam donanımlı bir “Kampüs Üniversitesi” olarak öğrencilerine ayrıcalıklı bir eğitim ortamı yaratmaktadır.

Kampüs Hizmetleri

- Yemek

- Ulaşım Servisi

- Güvenlik

- Sağlık Merkezi

- Çamaşırhane

- Süpermarket

- Kitapevi – Fotokopi Merkezi

- Misafirhane

  • Yemek

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde, 1 Öğrenci yemekhanesi, 5 Kafeterya, 4 Kantin ve 1 çay ocağı bulunmaktadır. Öğrencilerin, boş zamanlarını değerlendirmeleri ve yiyecek-içecek ihtiyaçlarını gidermeleri amacıyla oluşturulmuş tesislerdir.

Lake View: Üniversite’nin öğrenci merkezinde bulunan öğrenci yemekhanesidir. Diyetisyen kontrolünde, hergün 07:00 – 09:00 saatleri arasında kahvaltı, 12:00 -14:00 saatleri arasında öğle yemeği, 17:00 -19:30 saatleri arasında ise akşam yemeği hizmetleri sunmaktadır.

Break Point: Üniversite’nin öğrenci merkezinde bulunan kafeterya fast food yiyecek çeşitleri, sıcak ve soğuk içeceklerden oluşan menüleri ile hergün 08:00 – 23:00 saatleri arasında öğrencilere hizmet vermektedir. Kafeterya içerisinde bilardo, dart, play station, langırt gibi oyun alanlarıda bulunmaktadır.

Bitz and Bites: Yurtlar bölgesinde bulunan kafeterya kebap ve pide çesitleri ile hergün 11:00 – 24:00 saatleri arasında hizmet sunmaktadır.

The Kitchen: Yurtlar bölgesinde bulunan kafeterya ev yemekleri ve fast-food yiyecek çeşitleri ile hafta içi ve Cumartesi günleri 07:30 -23:30 saatleri arasında, Pazar günleri de 09:00- 23:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Mr Bird: Yurtlar bölgesinde bulunan kafeterya pizza, tantuni, çorba, tavuklu pilav ve güveç çeşitleri ile 24 saat hizmet vermektedir.

Simit Dünyası: Yurtlar bölgesinde bulunan kafeterya simit, poğaça, börek çeşitleri, pasta çeşitleri, sıcak ve soğuk içeceklerden oluşan menüleri ile hergün 07:00 – 20:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  • Ulaşım Servisi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Ulaşım Birimi, öğrencilerine ve çalışanlarına ulaşım hizmetini ücretsiz olarak sağlamaktadır. Öğrencilerin akademik faaliyetlerine olduğu kadar, tanıtım ve sosyal sorumluluk çerçevesinde yapacakları gezilere de ulaşım hizmetleri sağlanmaktadır. UKÜ servis araçları, 07:00`den 00:15`e kadar Lefkoşa ile UKÜ Kampüsü arasında üç farklı güzergahı takip etmekte ve her Cumartesi UKÜ’den Girne’ye saat 14:00′da hareket edilmekte ve 22:00′da da UKÜ’ye hareket için Girne’den yola çıkılmaktadır.

  • Güvenlik

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güvenlik Birimi, öğrencilerin huzurlu, rahat bir ortam geçirmesi için haftanın 7 günü 24 saat görev yapan güvenlik görevlileri ve kamera takibi ile öğrencilerimize güvenli bir yaşam sunulmaktadır.

  • Sağlık Merkezi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sağlık Merkezi’nde görevlendirmiş doktor ve hemşire ile öğrencilere her türlü sağlık ve ilk yardım müdahaleleri yapılmakta ve gerekli teşhislerin belirlenmesinde yardımcı olunmaktadır. Sağlık Merkezi`nde 24 saat hastaneye ulaşımı sağlayacak bir ambulans hazır bulunmaktadır.

  • Çamaşırhane

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Yurtlar bölgesinde bulunan Çamaşırhane, çamaşır yıkama ve kurutma makineleri ile hizmet sunmaktadır.

  • Süpermarket

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kampüs içerisinde bulunan Kuzey Kıbrıs’ın en büyük market zincirlerinden biri olan Lemar Süpermarket, öğrencilerin kampüs dışına çıkmalarına gerek olmadan her türlü ihtiyaçlarını gidermelerine olanak sağlamaktadır.

  • Kitapevi- Fotokopi Merkezi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kampüs içerinde bulunan Deniz Plaza öğrencilere hizmet sunmaktadır. Deniz Plaza kırtasiye malzemesinden kitaba, mimarlık ürünlerinden sanatsal ürünlere kadar birçok farklı ürünü, her türlü fotokopi, print out, renkli baskı, mimari projelerde gerekli olan tüm baskılar için öğrencilerin hizmet alabilecekleri bir merkezdir. Hafta içi 08:00 -19:00 ve Cumartesi günleri 09:00 -15:00 saatleri arasında hizmet sunmaktadır.

  • Misafirhane

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kampüs içerisinde bulunan Palm Inn Misafirhanesi 26 kişiye hizmet veren 13 odası bulunmaktadır. Odalarda 24 saat sıcak su, klima ve internet erişimi mevcuttur.

Son güncelleme: 22-01-2018