• UKÜ Online
Aday Öğrenciler

Çift Diploma

Big Ben

 Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, İngiltere’nin iki önemli üniversitesi Sunderland ve Wolverhampton’dan sonra yine Avrupa’nın saygın yüksek öğrenim kurumlarından European University Business School  ile antlaşma imzalayarak öğrencilerine çift diploma imkanı sunuyor.

University of Wolverhampton, University of Sunderland ve EU Business School arasında yapılan 3+1 anlaşması çerçevesinde, 3 yıl UKÜ’de eğitim aldıktan sonra, sadece bir yıl söz konusu üç üniversiteden birinde eğitim alıp hem UKÜ hem de seçtiği üniversitenin diplomasını alabilecek.

Çift diploma olanağı ile ilgili sorularınız için sayfanın altındaki "Destek için tıklayınız" butonu ile doğrudan bizimle iletişime geçebilir,  Facebook üzerinden sorularınızı bize yöneltebilir ya da bölgenize en yakın Türkiye Kayıt ve İrtibat Ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anlaşmalarımız

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi – University of Sunderland

Yapılan Anlaşmaya Göre;

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde halen eğitim gören ve yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin ilk 3 veya 2 yıllarını Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra son sınıf veya son iki yıllarını University of Sunderland’da tamamlamaları durumunda çift diploma alma hakkına sahip olacaklar.

İngilizce Yeterlilik

Öğrenci aşağıdaki kriterlerin birini sağlamak durumundadır:

  •  IELTS sınavından 6.0 veya üzeri almış olmak -TOEFL sınavından 550 veya üzeri (Bilgisayar tabanlı sınavda 213 veya üzeri) almış olmak
  •  Belirtilen notlara eşdeğer bir sınav sonucu sunmak

Eğer öğrenci belirtilen sınav sonuçlarına sahip değilse University of Sunderland’da açılacak olan İngilizce Yeterlilik Programlarına katılmak ve geçmek şartını yerine getirmelidir.

Ücret

Bu programa başvuran öğrenciler University of Sunderland’da okuyacakları akademik yıl için o üniversitenin kendi harç ücretini yatırmak durumunda olacaklardır. Detaylı bilgi için University of  Sunderland’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.sunderland.ac.uk/

Burs Şansı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden University of Sunderland’a giden öğrencilerin orada burs başvurusu yapma hakları olacaktır. Başvurusu kabul edilenlerin alacağı burslar, üniversite harçlarında indirim şeklinde gerçekleştirilecektir.

Programa aşağıdaki bölümlerde öğrenim gören UKÜ öğrencileri başvurabileceklerdir:

 

Daha detaylı bilgi almak için Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kayıt Kabul ve Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne  başvurulabilir.

 Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi – University of Wolverhampton

Yapılan Anlaşmaya Göre;

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde halen eğitim gören ve yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin ilk 3 yıllarını Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra son sınıfı University of Wolverhampton’da tamamlamaları durumunda çift diploma alma hakkına sahip olacaklar.

İngilizce Yeterlilik

Öğrenci aşağıdaki kriterlerin birini sağlamak durumundadır:

  • IELTS sınavından 6.0 veya üzeri almış olmak
  • TOEFL sınavından 550 veya üzeri (Bilgisayar tabanlı sınavda 213 veya Internet tabanlı sınavda 80 veya üzeri) almış olmak
  • O’level GCE sınavından C veya üzeri almış olmak
  • Cambridge Advanced English Examination’dan geçer not almak (A,B,C)
  • Cambridge Proficiency Examination’dan geçer not almak

Ücret

Bu programa başvuran öğrenciler University of Wolverhampton’da okuyacakları akademik yıl için o üniversitenin kendi yabancı öğrencilerine uyguladığı harç ücretini yatırmak durumunda olacaklardır. Detaylı bilgi için University of Wolverhampton’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.wlv.ac.uk/

Burs Şansı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden University of Wolverhampton’a giden öğrencilerin orada burs başvurusu yapma hakları olacaktır. Başvurusu kabul edilenlerin alacağı burslar, üniversite harçlarında 10% indirim şeklinde gerçekleştirilecektir.

Programa aşağıdaki bölümlerde öğrenim gören UKÜ öğrencileri başvurabileceklerdir:

 

Daha detaylı bilgi almak için Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kayıt Kabul ve Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvurulabilirsiniz.

Son güncelleme: 10-01-2019