• UKÜ Online
Aday Öğrenciler

Çift Diploma

Big Ben

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi  (UKÜ), İngiltere’nin en seçkin üniversitelerinden olan University of Wolverhampton ve University of Sunderland ile anlaşma imzalayarak öğrencilerine çift diploma imkânı sunuyor. Anlaşmalar çerçevesinde, öğrenciler 3 yıl UKÜ’de 1 yıl bu üniversitelerde eğitimlerini tamamlayarak her iki üniversitenin diplomalarını alma hakkına sahip olacaklar.. 

Ayrıca, UKÜ’nün Avrupa’nın saygın yükseköğrenim kurumlarından European University Business School (Barcelona, Cenevre ve Montrö kampüsleri), Paris School of Business (Fransa) ve University of Rome Tor Vergata ile de çift diploma anlaşması vardır. 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi – University of Sunderland

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde eğitim gören ve yeni kayıt yaptıracak öğrenciler ilk üç yıllarını Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra son yıllarını University of Sunderland’da tamamlamaları durumunda çift diploma alma hakkına sahip olacaklardır.
BA (Hons) Business Management
BA (Hons) International Tourism and Hospitality Management

Kabul şartları: Başvuru formu, transkript, ders içerik, sertifikalar, pasaport kopyası, CV, kişisel beyanat, 2 adet referans mektubu, IELTS (6.0 puan her bir modülden en az 5.5 puan) belgesi
İngilizce Yeterlilik
Öğrenci aşağıdaki kriterlerin birini sağlamak durumundadır:

  •  IELTS sınavından 6.0 veya üzeri puan almış olmak -TOEFL sınavından 550 puan veya üzeri (Bilgisayar tabanlı sınavda 213 veya üzeri) puan almış olmak
  •  Belirtilen notlara eşdeğer bir sınav sonucu sunmak

Eğer öğrenci belirtilen sınav sonuçlarına sahip değilse University of Sunderland’da açılacak olan İngilizce Yeterlilik Programlarına katılmak ve geçmek şartını yerine getirmelidir.

Ücret

Bu programa başvuran öğrenciler University of Sunderland’da okuyacakları akademik yıl için o üniversitenin kendi harç ücretini ödemeleri gerekir. Detaylı bilgi için University of  Sunderland’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.sunderland.ac.uk/ 

 

Burs Şansı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden University of Sunderland’a giden öğrencilerin burs başvurusu yapma hakları olacaktır. Başvurusu kabul edilen öğrencilerin alacağı burslar, üniversite harçlarına yansıyacaktır. 

 Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi – University of Wolverhampton

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde eğitim gören ve yeni kayıt yaptıracak öğrenciler ilk 3 yıllarını Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra son yıllarını University of Wolverhampton’da tamamlamaları durumunda çift diploma alma hakkına sahip olacaklardır. 
(BA) İç Mimarlık
(BA) Turizm ve Otel İşletmeciliği
(BA) Mimari Tasarım Teknolojisi
(BA) Yayıncılık ve Gazetecilik
(BA) İletişim ve Medya Çalışmaları
(BA) Halkla İlişkiler
Kabul şartları: Başvuru formu, transkript, ders içerik, sertifikalar, pasaport kopyası, CV, kişisel beyanat, 2 adet referans mektubu, IELTS (6.0 puan her bir modülden en az 5.5 puan) belgesi
İngilizce Yeterlilik
Öğrenci aşağıdaki kriterlerin birini sağlamak durumundadır:

  • IELTS sınavından 6.0 puan (her bir modülden en az 5.5 puan) almış olmak
  • TOEFL sınavından 553 veya üzeri puan (Internet tabanlı sınavda 82 puan; en az Okuma 19, Dinleme 19, Konuşma 21 ve Yazma 19 veya üzeri puan) almış olmak
  • O’level GCE sınavından C veya üzeri puan almış olmak
  • Cambridge Advanced English Examination’dan geçer not almak (A,B,C)
  • Cambridge Proficiency Examination’dan geçer not almak

Ücret

Bu programa başvuran öğrenciler University of Wolverhampton’da okuyacakları akademik yıl için o üniversitenin kendi yabancı öğrencilerine uyguladığı harç ücretini ödemeleri gerekir. Detaylı bilgi için University of Wolverhampton’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
http://www.wlv.ac.uk/ 

Burs Şansı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden University of Wolverhampton’a giden öğrencilerin orada burs başvurusu yapma hakları olacaktır. Başvurusu kabul edilenlerin alacağı burslar, üniversite harçlarında %10 indirim şeklinde gerçekleştirilecektir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi - EU Business School 

Öğrenciler 3 yıl UKÜ, 1 yıl EU Business School’da İşletme okuyarak lisans ve 3 dönem UKÜ’de, 1 dönem bu üniversitede eğitim görerek İşletme Yönetimi yükseklisans mezunu olabilirler. Böylece her iki kurumun da diplomasına sahip olabilirler. 
(BA) İşletme
(MBA) İşletme*
Kabul şartları: Başvuru formu, 2.00 GANO transkript (lisans)/3.00 GANO transkript (yükseklisans), ders içerik, sertifikalar, pasaport kopyası, CV, kişisel beyanat, 2 adet referans, IELTS 6.5 puan veya TOEFL 80 puan (lisans)/ 89 (yüksaklisans) puan

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi - Paris School of Business

Öğrenciler, UKÜ’de üç yıllık eğitim- öğrenimlerinden sonra, dördüncü yıllarını çift diploma almak üzere kabul edilen programlar doğrultusunda Paris School of Business’ın Fransa kampüsünde tamamlayabilirler.
(BA) Muhasebe ve Finans
(BA) Uluslararası Pazarlama
(BA) Uluslararası Yönetim
(BA) Lüks Marka Yönetimi
Kabul şartları: başvuru formu, transkript, ders içerik, sertifikalar, pasaport kopyası, CV, kişisel beyanat, 2 adet referans, IELTS (6.0 puan her bir modülden en az 5.5 puan) belgesi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi - University of Rome Tor Vergata

UKÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri ilk 3 yılı kapsayan eğitim-öğretimin ardından, geriye kalan 2 yıllık eğitimlerini University of Rome Tor Vergata’nın Roma’daki kampüsünde devam ettirerek çift diploma alma hakkına sahip olurlar. 
(MPharm) Eczacılık
Kabul şartları: Başvuru formu, üçüncü senenin sonunda 3.00 GANO ile transkript, pasaport kopyası, CV, kişisel beyanat, IELTS (IELTS 6.0 puan/TOEFL 80 puan veya diğer eşdeğer sınavlar) belgesi

Çift diploma olanağı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için intprograms@ciu.edu.tr adresinden bize ulaşabilir, sorularınız için sayfanın altındaki ‘Size nasıl yardımcı olabiliriz?’ butonundan doğrudan Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilir ya da bölgenize en yakın Türkiye Kayıt ve İrtibat Ofislerimizden bilgi alabilirsiniz. 

Son güncelleme: 21-01-2019