Burslar, İndirimler ve Ücretler


Student Union'dan görüntü

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti uyruklu ve KKTC uyruklu öğrencileri için pek çok burs ve indirim olanağı sunmaktadır. Ayrıca Avantajlı Paketler ile öğreniminizi daha da kolaylaştırıyoruz.

Burslar, indrimler ve ücretler ilgili sorularınız için sayfanın altındaki "Destek için tıklayınız" düğmesi ile doğrudan bize bağlanabilir, Facebook üzerinden sorularınızı bize yöneltebilir ya da bölgenize en yakın Türkiye Temsilciliklerimizden bilgi alabilirsiniz.

Öğrenim Ücretinizi Hesaplamak İçin Tıklayın

Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğrencilerimiz için burslar ve indirimler

KKTC uyruklu öğrencilerimiz için burslar ve indirimler

Eğitim Ücreti

Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğrencilerimiz için burslar ve indirimler:

Özel Paket Bursu: Çeşitli programları içeren bu uygulama, yıllık eğitim, yurtlarda iki kişilik ortak wc kullanımlı odada konaklama ve günde üç öğün yemek ücretini içeren avantajlı paket uygulamasını kapsar.*

ÖSYM Bursları: ÖSYM kılavuzunda UKÜ tarafından “burslu” olduğu belirtilen bir programı tercih edip yerleşen öğrencilere %100, %75 ve %50 burs.

Tercih Sırası Bursu: UKÜ’nün çeşitli programlarını 1. sıradan, 2. sıradan ve 3. sıradan tercih edip yerleşen öğrencilere, tercih edecekleri programa bağlı olarak %50 ile %10 arası tercih bursu.*

Teşvik Bursu:YGS-LYS puanlarının herhangi birinde ilk 1000 öğrenci arasında üniversitemiz programlarına yerleştirilen öğrencilere eğitimleri süresince her yıl eğitim harcı muafiyeti, üniversite yurtlarında ücretsiz konaklama, 10 ay süre ile 300 € harçlık, ders kitapları, yılda iki defa Türkiye – KKTC gidiş-dönüş uçak bileti olmak üzere teşvik bursu.

Ham Puan Bursu: Üniversitenin belirlenen programlarında, ilgili puan türünden 210 - 224,999 puan arasında ham puan alarak yerleşen öğrencilere %25, 225 puan ve üzeri ham puan alarak yerleşen öğrencilere %50 ham puan bursu.*

TSK Mensupları ve Çocukları Bursu:: Türk Silahlı Kuvvetleri’nde halen görevli ve emekli olan personel ve çocuklarına %50 burs.*

Öğretmen Çocuğu Bursu: Öğretmen çocuklarına %25 burs imkânı.*

Akademik Başarı Bursları: En az iki dönem eğitim almış, kayıtlı oldukları dönemin tam ders yükünü alıp başarılı olmuş ve en az 3.50 dönem ortalaması ve aynı zamanda 3.00 genel not ortalaması elde etmiş öğrencilerimiz, başarı düzeyine göre %75, %50 ve %25 burs imkanları elde ederler.

Kardeş İndirimleri: Üniversitede birden fazla kardeşin öğrenim görmesi durumunda her iki kardeşe de % 25 eğitim ücreti indirimi.

DGS Bursu: Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ÖSYM kılavuzunda yer alan burslu programların dışında; çeşitli bölümlerin bursuz programlarına yerleşen öğrencilere %50 ile %25 arasında burs.

Kredi ve Yurlar Kurumu: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde eğitim gören tüm öğrencilere T.C. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından burs ve kredi sağlanmaktadır. Bu burstan yararlanmak için öğrencilerin KYK’ya başvuru yapmaları gerekir.

*Detaylı bilgiye Türkiye temsilciliklerimizden veya Aday Öğrenci Bilgi hattımızdan (0392 671 11 11) kolayca ulaşılabilir.

 

KKTC uyruklu öğrencilerimiz için burslar ve indirimler:

Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı:

Üniversite bünyesinde her yıl yapılan Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı sonucuna göre elde edilen başarı bursu; tüm fakülte ve yüksekokullardaki programlarımızda uygulanmak üzere %100, %75, %50 burs imkanı bulunmaktadır.

Başarı Bursu:

KKTC Lise veya dengi okul mezunuyet derecesi ilk üçe giren öğrecilere %100 burs imkanı sağlanmaktadır.

Kardeş İndirimi:

Üniversiteye kayıt yapacak ikinci kardeşe % 25 eğitim ücreti indirimi uygulanır.

Akademik Başarı Bursları:

En az iki dönem eğitim almış, dönem içinde alınması gereken derslerde (ders yükü) başarılı olmuş ve en az 3.50 GPA (dönem ortalaması), 3.00 CGPA (genel not ortalaması) elde etmiş öğrencilerimiz, başarı düzeyine göre %75, %50 ve %25 burs imkânları elde edebilmektedir.

Sporcu Bursu

UKÜ Spor Birliği takımında yer alan öğrencilere %100 eğitim bursu olanağı sağlıyoruz.

TC uyruklu öğrencilerin UKÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’ndan kazanılan burstan faydalanabilmesi için ÖSYM’den Burssuz programı tercih edip yerleşmesi gerekmektedir.

 

 

EĞİTİM ÜCRETİ

ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARI HARÇ ÜCRETLERİ (2016-2017 Öğretim Yılı)

HAZIRLIK OKULU

Eğitim Ücreti                   € 4,800
   
Harçlar                         € 345
   
Kitap                           € 100
   
TOPLAM                           € 5,245

 

 

FAKÜLTELER

Eğitim Ücreti                     € 4800  
   
Harçlar                           € 345
   
TOPLAM                           € 5,145

 

 

HUKUK FAKÜLTESİ

Eğitim Ücreti                   € 5,900
   
Harçlar                         € 345
   
TOPLAM                           € 6,245

ECZACILIK FAKÜLTESİ

Eğitim Ücreti                     € 7,000
   
Harçlar                           € 345
   
TOPLAM                             € 7,345

 

 

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI EĞİTİM ÜCRETİ 

Ders Ücreti  € 350
   
Harçlar                                                      € 295

DOKTORA PROGRAMLARI EĞİTİM ÜCRETİ 

Ders Ücreti  € 650
   
Harçlar                                                      € 295

* Fiyatlara KDV dahil değildir.