Finalistlerimiz belli oldu!

Bu sene ikincisini düzenlemiş olduğumuz Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım tarif yarışmamıza gösterdiğiniz ilgi için tüm öğrencilere ve halk oylamasına katılarak yarı finalistlerimize destek olan tüm herkese teşekkür ederiz. 16 Nisan 2019 tarihinde Kıbrıs’ta yarışmaya hak kazanan finalistlerimizi tebrik ederiz.

Ana Yemek Kategorisi Finalistlerimiz

Vişneli Yavan Sarma

TARİFİN ADI: Vişneli Yavan Sarma

Katılımcı: Arzu Mine Bakır

Şehir: Tokat

Beğendi Yatağında Erik Sosu Eşliğinde Kuzu Kalem Pirzola

TARİFİN ADI: Beğendi Yatağında Erik Sosu Eşliğinde Kuzu Kalem Pirzola

Katılımcı: Anıl Sert

Şehir: Kütahya

Baklalı Dolma Yatağında Erik Soslu Kuzu Pirzola

TARİFİN ADI: Baklalı Dolma Yatağında Erik Soslu Kuzu Pirzola

Katılımcı: Rumeysa Sohum

Şehir: Samsun

Narçiçeğı Soslu, Asma Yaprağına Sarılı Kuzu Bonfile

TARİFİN ADI: Narçiçeğı Soslu, Asma Yaprağına Sarılı Kuzu Bonfile

Katılımcı: Eray Eren

Şehir: Bolu

Mıhlama Yatağında Köz Patlıcanlı Bonfile

TARİFİN ADI: Mıhlama Yatağında Köz Patlıcanlı Bonfile

Katılımcı: Elif Torlak

Şehir: Kırıkkale

Ajvar Soslu Kuzu Pirzola

TARİFİN ADI: Ajvar Soslu Kuzu Pirzola

Katılımcı: Sena Akpara

Şehir: Eskişehir

Fesleğen Aromalı Tavada Pişirilmiş Somon Fleto, Ilık Sebzeli Ve Narenciye Soslu Tahıl Salatası Ve Limon-Safran  Sos İle

TARİFİN ADI: Fesleğen Aromalı Tavada Pişirilmiş Somon Fleto, Ilık Sebzeli Ve Narenciye Soslu Tahıl Salatası Ve Limon-Safran Sos İle

Katılımcı: Ayşe Buzak

Şehir: Mersin

Taze Kekik Aromalı Dana Bonfile, Permasanlı Fondan Patates,Enginar Püresi Ve Kekik Sos İle

TARİFİN ADI: Taze Kekik Aromalı Dana Bonfile, Permasanlı Fondan Patates,Enginar Püresi Ve Kekik Sos İle

Katılımcı: Melek Sevilgen

Şehir: Mersin

Ana Yemek Kategorisi Yedek Finalistlerimiz

Çipura Sarma

TARİFİN ADI: Çipura Sarma

Katılımcı: Yusuf Uçar

Şehir: Kastamonu

Sebze Sarmalı Köfte

TARİFİN ADI: Sebze Sarmalı Köfte

Katılımcı: Meryem Ersoy

Şehir: Tokat

Patlıcanlı Antrikot Sarma

TARİFİN ADI: Patlıcanlı Antrikot Sarma

Katılımcı: Hakan İlhan

Şehir: Diyarbakır

Tatlı/Pasta/Kurabiye Kategorisi Finalistlerimiz

Cake Red Velvet Çilek Rüyası

TARİFİN ADI: Cake Red Velvet Çilek Rüyası

Katılımcı: Kazım Çamkerten

Şehir: Giresun

Ballıca

TARİFİN ADI: Ballıca

Katılımcı: Semih Taygar

Şehir: Tokat

Avokado Cheesecake

TARİFİN ADI: Avokado Cheesecake

Katılımcı: Neslican Köksalan

Şehir: Adana

Kestaneli Balkabaklı Tahin Soslu Profiteröl

TARİFİN ADI: Kestaneli Balkabaklı Tahin Soslu Profiteröl

Katılımcı: Hatice Pınar Şeker

Şehir: Kütahya

Böğürtlen Sos Yatağında Vanilya Soslu Elmalı Krep Sarma

TARİFİN ADI: Böğürtlen Sos Yatağında Vanilya Soslu Elmalı Krep Sarma

Katılımcı: Ekin Arda Karakul

Şehir: Antalya

Çikolata Ve Frambuaz Soslu  Pişmaniye Dondurmalı Cheesecake

TARİFİN ADI: Çikolata Ve Frambuaz Soslu Pişmaniye Dondurmalı Cheesecake

Katılımcı: Ayşe Buzak

Şehir: Mersin

Limon Kremalı ve Taze Meyveli Fındıklı Tuille

TARİFİN ADI: Limon Kremalı ve Taze Meyveli Fındıklı Tuille

Katılımcı: Melek Sevilgen

Şehir: Mersin

İzzella

TARİFİN ADI: İzzella

Katılımcı: Hümeysa Yılmaz

Şehir: Adana

Tatlı/Pasta/Kurabiye Kategorisi Yedek Finalistlerimiz

Umut

TARİFİN ADI: Umut

Katılımcı: Umut Canbak

Şehir: Ankara

Orman Meyveleri Eşliğinde Çikolata Kabında Ahududulu Muhallebi

TARİFİN ADI: Orman Meyveleri Eşliğinde Çikolata Kabında Ahududulu Muhallebi

Katılımcı: Damla Nur Çokgökmen

Şehir: Manisa

Afilli

TARİFİN ADI: Afilli

Katılımcı: Birnur Şimşek

Şehir: Tokat

2019 Yarı Finalist Listesi