Ulaşım Servisi – Cyprus International University | Kıbrıs

Kampüs Hizmetleri Ulaşım Servisi

Ulaşım Birimi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Ulaşım Birimi, öğrencilerine ve çalışanlarına ulaşım hizmeti vermek üzere farklı büyüklüklerde çok sayıda araçtan oluşan büyük bir donanıma sahiptir. UKÜ servis araçları, 07:00`den 00:15`e kadar Lefkoşa ile UKÜ Kampüsü arasında üç farklı güzergahı takip etmekte ve ücretsiz olarak öğrencilerin ulaşımlarını sağlamaktadır. Bunun yanında Her Cumartesi UKÜ’den Girne’ye saat 14:00′da hareket edilmekte ve 22:00′da da UKÜ’ye hareket için Girne’den yola çıkılmaktadır.

UKÜ Ulaşım Birimi, yeni gelen öğrencileri hava ve deniz limanlarından karşılayarak, ücretsiz ve sorunsuz bir şekilde kampüse ulaştırmaktadır. Hafta sonları düzenlenen özel programlarda ve çeşitli etkinliklerde de servisler kullanılmaktadır.

Ulaşım Amiri: İbrahim KÜÇÜKŞENER

Tel: 671 11 11 – 29 06

Vardiya Sorumluları Tel: 671 11 11 – 29 27

Servis saatleri için tıklayınız. 

Servis güzergahı ve durak noktalarını görüntülemek için tıklayınız.

IMG 6292 Ulaşım Servisi

KKTC’de Trafik

Kuzey Kıbrıs’ta trafik akışı soldandır.Trafik işaretleri uluslararasıdır. Yollar güvenli ve iyi durumdadır. Adaya giriş yapan araçların Kuzey Kıbrıs’ta geçerli bir sigorta yaptırmaları gerekmektedir. Aksi bir işaret yoksa salon araçları 100km/st. sürat haddini aşamaz. Ön ve arka koltukta oturanlar emniyet kemerini takmak zorundadırlar.

HAVA YOLU ve DENİZ YOLU ULAŞIM ŞİRKETLERİ

KKTC’ye Havayolu ile Ulaşım

Türkiye ve KKTC arasındaki havayolu ulaşımını 3 ayrı şirket sağlamaktadır. Ankara ve İstanbul’a günlük, Adana, Hatay, Antalya ve İzmir’e tarifeli seferler vardır. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Adana üzerinden diğer ülkelere seferler sağlanmaktadır.

Havayolu Ulaşım Şirketleri KKTC Şubeleri için tıklayınız.

KKTC’ye Denizyolu ile Ulaşım

Feribot ve Deniz otobüsü seferleri günlük olarak Mersin – Taşucu ve Girne – Gazimagosa limanlarından sağlanmaktadır. Ayrıca yaz dönemi boyunca Alanya – Girne seferleri de düzenlenmektedir. Alanya – Girne ulaşım süresi yaklaşık 3 saat ve Taşucu – Girne ulaşım süresi 2 saattir. Denizyolu ulaşım saatleriyle ilgili tarifeler aşağıdaki denizyolu şirketlerinden temin edilebilir.

Denizyolu Ulaşım Şirketleri KKTC Şubeleri için tıklayınız.