Değerli Bilim İnsanları,

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi  Eğitim Fakültesi olarak sizleri, 25-27 Eylül 2019 tarihleri arasında KKTC, Girne, Acapulco Resort Otel’de düzenleyeceğimiz “II. Uluslararası Geleceğin Eğitimine Bakış (UGEBAK 2019)” Kongresinde, aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

Uluslararası Geleceğin Eğitimine Bakış (UGEBAK 2019)” Kongresinin bu yılki ana teması  “Eğitimde Sürdürülebilir Kalite” olarak belirlenmiştir. Bu çerçevede, kongremizde bu temaya uygun çağrılı konuşmacılar yer alacak, panel ve çalıştaylar düzenlenecektir. Uluslararası Geleceğin Eğitimine Bakış (UGEBAK 2019)” kongresi  ile, eğitim bilimleri alanında çalışan bilim insanlarının uluslararası düzlemde buluşmaları, yeni bilgi ve düşünceler ile son yapılan araştırma bulgularını paylaşmaları, sorunları tartışmaları ve alana yeni katkılar getirmeleri amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra, kongremiz çeşitli bilimsel ve sosyal etkinliklerle zenginleştirilecek ve katılımcılara bilimsel bir şölen yaşatılmaya çalışılacaktır.

Kongremizde sunulan bildiriler çevrimiçi ortamda yayınlanacak; hakem değerlendirmesinden geçen çalışmalar ise, makale formatında Folklor/Edebiyat isimli dergide (ULAKBIM indeksli) yayınlanacaktır.

 

Saygılarımla

 

Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı