Değerli bilim insanları,

4. ELMIS Uluslararası Özel Eğitim Kongresi “Özel Eğitimde Etkili Bütünleştirme, Yönetim ve Liderlik: Özel Eğitimin Bugünü ve Geleceği” ana başlığıyla, 25-27 Eylül 2019 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Girne’de bulunan Acapulco Otel’de Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi tarafından düzenlenecektir.

Özel Eğitim alanında bir gelenek haline gelen Uluslararası ELMIS kongreleri, bilim insanlarının en son araştırma bulgularını paylaşmaları ve Özel Eğitim alanında yeni gelişen teknoloji, yöntem ve yönelimleri paydaşların takip edebilmeleri için ideal bir akademik platform sunmayı hedeflemektedir. Kongrede sunulan bildiriler tam metin olarak gönderildiği takdirde ve hakem değerlendirme sürecinden geçtikten sonra Uluslararası Türk Özel Eğitim Dergisinde (TSPED/www.tsped.org) yayınlanacaktır. TSPED uluslararası alan indekslerinde yer alan bir dergidir. Kongre bu yıl ki ana başlığı olarak; özel eğitimde bütünleştirme stratejisi kullanmayı hedefleyen bütün okulların tüm yönleriyle uzmanlar ve uygulayıcılar tarafından ele alınmasını planlamaktadır.

Özel eğitim alanında çalışan ve ilgi duyan tüm araştırmacıları, öğretmenleri, öğrencileri, uzmanları, aileleri ve gönüllüleri güzel ada Kıbrıs'a bekliyoruz.

Kongremize katılımlarınız bizleri onurlandıracaktır.

 

Saygılarımla,

 

Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı