Değerli bilim insanları,

4. ELMIS Uluslararası Özel Eğitim Kongresi “Özel Eğitimde Etkili Bütünleştirme, Yönetim ve Liderlik: Özel Eğitimin Bugünü ve Geleceği” ana temasıyla 25-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından KKTC, Girne, Acapulco Resort Otel’de düzenlenecektir.

Özel Eğitim alanında bir gelenek haline gelen Uluslararası ELMIS kongreleri, bilim insanlarının en son araştırma bulgularını paylaşmaları ve Özel Eğitim alanında yeni gelişen teknoloji, yöntem ve yönelimleri paydaşların takip edebilmeleri için ideal bir akademik platform sunmayı hedeflemektedir. Kongrede sunulan bildiriler tam metin olarak gönderildiği takdirde ve hakem değerlendirme sürecinden geçtikten sonra Uluslararası Türk Özel Eğitim Dergisinde (TSPED/www.tsped.org) yayınlanacaktır. TSPED uluslararası alan indekslerinde taranan bir dergidir. 

Uluslararası Türk Özel Eğitim Dergisinde yayınlanmayan veya yayınlanması istenmeyen tam metni gönderilmiş çalışmalar, yazarların isteğine bağlı olarak 4. ELMIS Uluslararası Özel Eğitim Kongresi (ELMIS 2019) isimli ISBN numaralı e-kitapta, kitap bölümü olarak "Ürün Yayınları" tarafından basılacaktırKitap bölümleri 15 sayfayı aşmayacak şekilde, Türkçe ya da İngilizce olarak hazırlanabilir. Kitap bölümü yazım kuralları için “Kitap Bölümü” sayfasını inceleyiniz .

Özel eğitim alanında çalışan ve ilgi duyan tüm araştırmacıları, öğretmenleri, öğrencileri, uzmanları, aileleri ve gönüllüleri kongremize bekliyoruz. Kongremize katılımlarınız bizleri onurlandıracaktır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı